Odszkodowanie dla studenta to temat często poruszany na forach, na portalach branżowych, na samych uczelniach. My również często pracujemy nad takimi sprawami. Najciekawsze jest jednak dlaczego to zagadnienie tak często niesie za sobą tak duże wątpliwości.

Po pierwsze odszkodowanie dla studenta jak oczywiście zdajecie sobie sprawę jest ściśle związane z ubezpieczeniem jakie ten student posiada.

Wielu studentów nie zdaje sobie sprawy, że ubezpieczonym nie jest. Status ubezpieczenia można w każdej chwili sprawdzić i naprawdę warto to robić. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do najbliższego oddziału NFZ z dowodem osobistym. Tam na miejscu otrzymamy taką informację.

Aby być poprawnie zgłoszonym do NFZ i móc ubiegać się z tego tytułu o odszkodowanie dla studenta należy wiedzieć, że:

  • Studenci mogą być zgłoszeni przez swoich rodziców (oczywiście jeśli sami nie pracują i nie prowadzą działalności gospodarczej), co ważne do ukończenia 26 roku życia
  • Jeśli pracują to przez pracodawcę (co jest jego obowiązkiem!)
  • Jeśli prowadzą działalność gospodarczą, muszą zgłosić się sami
  • Przez pracującą żonę lub męża
  • Przez Uczelnię, ale co ważne jeśli nie ukończyli 26 roku życia i nie mają ubezpieczenia już z innego tytułu

Należy także pamiętać, że po 4 miesiącach od ukończenia studiów ubezpieczenie do tej pory przysługujące w poprzez uczelnię przestaje obowiązywać.

Co jednak jeśli wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, a tego najważniejszego czyli ubezpieczenia dla studenta zabrakło? Wówczas zgłoście się do nas! Pomożemy Wam w zminimalizowaniu negatywnych skutków tej sytuacji. Zapraszamy, jak zawsze również „po szkodzie”.

Kontakt

Odszkodowanie dla studenta – czy może oznaczać problem? - Po szkodzie

Fundacja POSZKODZIE
3 Maja 1 i 3,
62-510 Konin

Centrum Bezpłatnej Konsultacji Powypadkowej
Chopina 9/41,  62-510 Konin,
Biurowiec RAJ

fundacja@poszkodzie.com
Infolinia: 720 03 02 01